NAPSALI O NÁS

Článek: O workshopu "Třídím, třídíš, třídíme"

5. září 2023

V Magazínu Signály vyšel rozhovor s našim koordinátorem o chystaném Laudato si Animátor kurzu pro mladé Evropany s názvem „Laudato si animátor kurz je i pro ty, co se nepovažují za ekology“


Článek: O workshopu "Třídím, třídíš, třídíme"

5. září 2023

V časopisu Nové Město byl publikován článek s názvem "Vzdělávání srdce a mysli", který popisuje workshop, který byl naší organizací realizován. Více se přečti zde.

Františkova ekonomika na celosvětovém setkáním mládeže v Portugalsku 

3. srpna 2023

Během setkání si papež vyslechl svědectví vycházející z encykliky Laudato Si', Globálního paktu o vzdělávání a "Františkovy ekonomie" a také dojemný příběh mladé ženy, které pomohl Fond papeže Františka pro kulturu setkávání.

Ve svém poselství studentům je papež povzbudil, aby byli "podnikateli snů" a překonali obavy, které mohou omezovat jejich život. Nechte se inspirovat papežovými slovy a vyměňte své obavy za sny! Celý článek si přečti zde!

Rozhovor: Studio Světových dnů mládeže

2. srpna 2022

Tématem druhého dne Světových dnů mládeže v Lisabonu byla Integrální ekologie, která je ústředním bodem papežovi encykliky Laudato Si´.

Moderátorka Irena Pulicarová si o tématu povídá s Světlou Hanke Jarošovou z hnutí Žít Laudato Si. Pozvání do studia přijal také Josef Zvoníček z organizace Františkova ekonomika. Rozhovor si pusť na TV Noe od 21:20.

Článek o osobním svědectvím toho, jak Františkova působí na celém světě přinesl Josef Zvoníček na Církev.cz. Zde si můžete podrobně přečíst o nadšení, vřelých setkáních i společném směru.

Konference: Františkova ekonomika v časopisu Nové město

1. července 2022

Článek s názvem "Osamocenost je jedna z největších chudob" pojednává o Konferenci Františkovy ekonomiky z června 2022.

V článku jsou zmíněné tři výstupy z debat konference. Celý článek si můžete přečíst na webové stránce časopisu. 

Kompletní souhr všeho, co se na konfernci událo, si můžete přečíst v obsáhlém dokumentu Ekonomika zítřka.

Rozhovor: Františkova ekonomika v Rádiu Proglas

26. září 2022

V návaznosti na proběhlé setkání Františkovy ekonomiky v italském Assisi, které skončilo podpisem paktu o ekonomice evangelia, jsme byli pozváni na rozhovor do rádia Proglas. Poslechněte si celý rozhovor.

Rozhovor: V rádiu Proglas

10. května 2023

V rádiu Proglas jsme měli možnost mluvit o chystané konferenci Františkovy ekonomiky v Praze na téma Ekonomika zítřka.

Celý rozhovor si poslechněte na stránkách Proglasu.